Sekcja regatowa 

Jesteśmy najstarszym w Krakowie i jedynym w Nowej Hucie klubem żeglarskim. Zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży w żeglarstwie regatowym.

Nasi zawodnicy startują na jachtach klasy Optymist, Cadet, Europa, 420 i OK Dinghy. Na co dzień treningi prowadzimy na Wiśle, na naszej przystani w Mogile. W sezonie często wyjeżdżamy na liczne zgrupowania krajowe, najczęściej nad morze, ale także bliżej – do Rybnika, Tarnobrzegu czy Znamirowic. Bierzemy udział w zgrupowaniach zagranicznych np. we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji. Poza sezonem, w okresie jesienno-zimowym, organizowane są treningi ogólnorozwojowe na basenie oraz ściance wspinaczkowej.

Startujemy w regatach okręgowych, ogólnopolskich (np. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Otwarte Mistrzostwa NSKO, Mistrzostwa Polski), a także zagranicznych (np. Lake Garda Meeting, Torbole Europe Class Meeting, Mistrzostwa Europy Juniorów)

Jeżeli chcesz ciekawie spędzać wolny czas, poznać nowych ludzi i zdobyć pasję na całe życie – zapraszamy Cię do naszego klubu!

Telefon w sprawie zajęć i treningów : +48 571 457 208 , +48 577 840 616

Trenerzy

Mieczysław Całka – trener koordynator sekcji regatowej YKP Kraków, Trener II klasy w żeglarstwie.

Artur Winiarski – Instruktor Sportu w Żeglarstwie; (trener klasy Europa)

Kamil Panaś – Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Gabriela Cielecka – Instruktor Sportu w Żeglarstwie (trener klasy Optymist)